În această dimineață a fost demarată execuția lucrărilor pe bulevardul CFR

În această dimineață a fost demarată execuția lucrărilor pe bulevardul CFR, prima etapă constând în frezarea asfaltului, activitate ce va fi efectuată fără închiderea totală a traficului rutier.
Tot astăzi, pe bulevardul 1907 va fi așternut primul strat de mixtură asfaltică, operațiune ce impune închiderea traficului rutier, până mâine 3 mai 2023.
Pentru a nu fi afectată activitatea utilajelor și pentru a fi evitate blocajele sau evenimentele nedorite facem apel la înțelegerea locuitorilor din zonă, iar șoferilor le recomandăm să folosească rute alternative.

Ultima modificare: 02.05.2023 – 10:01 de către Administrator

Anteriorul Primăria Municipiului Giurgiu a fost reprezentată astazi, la Kozloduy, în Bulgaria, la masa rotundă “Bulgaria și România în Schengen: Nu dacă, ci când?”, de către administratorul public, Ionel Muscalu