Lucrari de infrastructura, in curs de finalizare

Lucrările de asfaltare și cele de extindere ale rețelelor de apă potabilă și canalizare menajeră și pluvială se află în curs de finalizare.
Astfel, până la sfârșitul acestui an societatea Apa Service va finaliza lucrările pe următoarele străzi: Uliţa Alexandriei, Intrarea Bucegi, Strada Frasinului, Fundătura Luminişului şi străzile Păltiniş şi Doiceşti.
În prezent, sunt finalizate străzile Prelungirea Miron Costin, Pictor Grigorescu şi fundăturile Lacului, Viespilor, Onceşti și Uliţa Lainici.
De asemenea, ADP lucrează la reabilitarea trotuarelor și a carosabilului în mai multe zone ale orașului: Pictor Grigorescu (Fundătura Lacului, Oncești și Câlniței), Pictor Andreescu (Fundătura Pescăruș) și Negru Vodă (Ulița Negru Vodă, Fundătura Acetilenei, Intrarea Lalelelor și Speranței).
Materialele folosite în realizarea acestor lucrări provin din înlocuirea bordurilor și a pavelelor din zona centrală a orașului.

Ultima modificare: 25.11.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Comandamentul de iarna intrunit in sedinta la Primaria Municipiului Giurgiu