Colectare de ajutoare pentru sinistraţi, la Giurgiu

Primăria Municipiului Giurgiu a făcut apel la solidaritatea giurgiuvenilor faţă de situaţia cu care se confruntă Serbia în urma inundaţiilor devastatoare de săptămâna trecută. De aceea, a amenajat în două puncte cheie din oraş două corturi pentru colectarea de ajutoare destinate sinistraţilor din ţara vecină. Unul este amplasat în faţa sediului Direcţiei de Finanţe, iar celălalt este situat la intersecţia Străzii Tineretului cu Bulevardul Bucureşti. Până acum au fost colectate alimente, apă, haine şi donaţii în bani. Autorităţile au recomandat ca ajutoarele să constea în alimente neperisabile şi apă minerală, produse de maximă necesitate pentru sinistraţi. Cele două corturi sunt deschise de vineri, 23 mai, şi sunt deservite de personal din cadrul Primăriei. Acţiunea va comtinua până pe data de 2 iunie.

Ultima modificare: 26.05.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Acţiune ecologică a Consiliul Local al Tinerilor, de Ziua Europeană a Parcurilor