Weekend-ul acesta giurgiuvenii au asistat, în parcul Mihai Viteazul , la spectacole dedicate sărbătorilor de iarnă

Pe scena amplasată în Parcul Mihai Viteazul au evoluat grupe, formaţii şi trupe de copii şi elevi care au susţinut momente dedicate Sărbatorilor de Iarnă.
În ciuda temperaturii destul de scăzute, pe durata a trei zile 13,14 şi 15 decembrie, în fiecare seară începând cu ora 17.00, Cercurile Artistice din cadrul Centrului Cultural “Ion Vinea” şi de la Centrul Judeţean de Promovare şi Conservare a Culturii Tradiţionale, au prezentat spectacole muzical coregrafice la care au asistat un numereros public giurgiuvean.

Ultima modificare: 16.12.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Primarul Nicolae Barbu a întâmpinat primii colindători din anul acesta