Primarul Nicolae Barbu a întâmpinat primii colindători din anul acesta

Începând de astăzi 13 decembrie 2013 cetele de colindători vor lua cu asalt Primăria Municipiului Giurgiu pentru a transmite urările tradiţionale cu ocazia Sărbătorilor de Crăciun, edilului şef al oraşului precum şi angajaţilor.
Copiii de la Grădiniţa nr. 3 însoţiţi de dna. educatoare Baciu Mariana şi asistaţi de către o parte dintre părinţi au fost primi care au prezentat un program diversificat de colinde.
Un grup 20 de copii de la Grădiniţa cu orar prelungit „Dumbrava Minunată” au prezentat alături de educatoarele Peiu Simona şi Bătrânache Ionela, colinde de Crăciun, în prezenţa domnului Nicolae Barbu şi a o parte dintre angajaţii Primăriei Municipiului Giurgiu.
După ce cele două grupe de colindători s-au fotografiat alături de primarul Nicolae Barbu şi viceprimarul Alexandru Vladu, au primit pungi cu cadouri.

Ultima modificare: 13.12.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Consilierii locali s-au reunit în şedinţă extraordinară pentru a vota mai multe proiecte urgente