Weekend cu spectacole folclorice şi muzical-coregrafice, în Parcul Mihai Viteazul

Primăria şi Consiliul Local al Municipiului Giurgiu, împreună cu Centrul Cultural „Ion Vinea” invită giurgiuvenii să ia parte la programul cultural-artistic dedicat sărbătorilor de iarnă ce se va desfăşura în acest weekend, începând cu ora 17,00, pe scena amenajată în Parcul Mihai Viteazul.
Spectacolul folcloric de astăzi, 6 decembrie, susţinut de Ansamblul folcloric „Doina Dunarii” al Centrului Cultural „Ion Vinea” va include piese de orchestră, solişti instrumentişti la vioară şi acordeon, dar şi solişti vocali, între aceştia numărându-se Iulian Urlea, Stelian Păun, Mariana Simion şi Nelu Chiripuci.
Spectacolul muzical-coregrafic al copiilor de la Millenium Art, de sâmbătă, 7 decembrie, va cuprinde următoarele momente artistice:
Deschidere – Colaj acrobatic
Trupa Prichindeii – “Vesel se traieste”
CIURILA ANA MARIA – “C’est la vie”
Millenium Jr. – „Rock’n Roll”
Trupa Prichindeii – “ Reggaeton”
Millenium Jr. – “In the jungle”
GIULIA BURGUŞ – “Samba”
Trupa Prichindeii – “Jungle Parade”
Trio aerobic – Ana, Toni, Ariana
ZLOTEA COSMINA – “Wake me up”
Trupa Prichindeii – “Ciocolata”