Activităţi cultural artistice dedicate sărbătorilor de iarnă, organizate de municipalitate

upă debutul de duminică, 1 decembrie, activităţile cultural artistice organizate de Primăria Municipiului Giurgiu şi Centrul Cultural „Ion Vinea” în spiritul sărbătorilor de iarnă îşi continuă cursul, astfel că mâine, 6 decembrie, scena amenajată în Parcul „Mihai Viteazul” va găzdui un nou spectacol. Este vorba despre Spectacolul folcloric dedicat sărbătorilor de iarnă, susţinut de Taraful „Doina Dunării”, începând cu ora 17,30.
Şi în weekend vor fi organizate două spectacole coregrafice: primul va fi susţinut de copiii de la Asociaţia „Millenium Art”, sâmbătă, 7 decembrie, începând cu ora 17,30, iar al doilea, duminică, de elevi de la Palatul Copiilor Giurgiu.
Seria evenimentelor dedicate sărbătorilor de iarnă va continua până pe 22 decembrie, cu spectacole folclorice, coregrafice sau muzical-coregrafice, seri de folk, colinde şi concerte simfonice, la care sunt invitaţi să participe toţi giurgiuvenii.

Ultima modificare: 05.12.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Sistemul de încălzire a oraşului funcţionează din nou la parametri normali