Acţiune de tăiere a arborilor ajunşi la maturitate biologică în municipiul Giurgiu

Societatea Comercială Intreţinerea Peisagistică a Spaţiilor Verzi S.A. Giurgiu a demarat de câteva zile acţiunea de tăiere a unor arbori aflaţi pe teritoriul municipiului Giurgiu.

Având în vedere condiţiile meteorologice specifice anotimpului iarna, în care preponderente sunt vâturile puternice şi căderi de zăpadă, s-a luat decizia de a fi tăiaţi acei arbori care au atins maturitatea biologică. Această măsură preventivă conduce la evitarea riscului de apariţie a unor accidente, protejându-se astfel cetăţenii şi bunuri materiale.

Ultima modificare: 09.12.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Weekend cu spectacole folclorice şi muzical-coregrafice, în Parcul Mihai Viteazul