Primarul Nicolae Barbu, invitat la Ruse pentru aniversarea subprefectului Vasko Marinov

În spiritul bunelor relaţii de colaborare şi prietenie dintre administraţiile oraşelor Giurgiu şi Ruse, primarul Nicolae Barbu a participat astăzi, 7 decembrie a.c., la întâlnirea protocolară prilejuită de împlinirea vârstei de 55 de ani a subprefectului de Ruse, Vesko Marinov.

La eveniment au fost prezenţi, de asemenea, administratorul public Emil Vucă, viceprimarii Alexandru Vladu şi Liviu Popazu – din partea română, iar din partea bulgară, prefectul Sfetko Burgiev şi subprefectul Andrian Raikov.

Toţi cei prezenţi au marcat evenimentul prin ciocnirea unei cupe de şampanie, exprimându-şi totodată încrederea că bunele relaţii de colaborare dintre cele două oraşe vor continua.

Ultima modificare: 07.12.2012 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Muzică şi dans pe scena din Parcul Mihai Viteazul