Muzică şi dans pe scena din Parcul Mihai Viteazul

Programul artistic dedicat Sărbătorilor de Iarnă, derulat de Primăria municipiului Giurgiu, pe scena amplasată în Parcul Mihai Viteazul, a continuat şi astăzi, 6 decembrie a.c., cu un spectacol muzical – coregrafic. Au evoluat în faţa giurgiuvenilor mai mulţi elevi ai claselor de canto muzică uşoară şi dans modern din cadrul Centrului Cultural Local “Ion Vinea”, pregătiţi de Carmen Mihaela Peţanca, respectiv Ştefania Moga.

Spectacolul a cuprins aşadar melodii de muzică uşoară şi dansuri moderne susţinute de trupele “Prichindeii” şi “Violetele”, urmând ca mâine, elevii aceloraşi cercuri artistice să cânte şi să danseze pe scena din parc, tot de la ora 16,00.

Ultima modificare: 06.12.2012 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Întâlnire cu actorii relevanţi ai societăţii civile giurgiuvene pentru elaborarea portofoliului de proiecte prioritare