Spectacol muzical-coregrafic susţinut de copii cu ocazia zilei Sfântului Nicolae

Primarul Nicolae Barbu a participat astăzi, 6 decembrie a.c., alături de alte oficialităţi locale şi judeţene, la spectacolul muzical-coregrafic prilejuit de ziua Sfântului Nicolae. Evenimentul a avut loc la Teatrul „Tudor Vianu” şi a fost organizat de Inspectoratul Şcolar al Municipiului Giurgiu, în colaborare cu asociaţiile de părinţi din şcolile giurgiuvene.

Pe scena teatrului au evoluat şcolari şi preşcolari din instituţiile de învăţământ din municipiul şi judeţul Giurgiu, precum şi Corul Seminarului Teologic, elevi ai Palatului Copiilor şi ai Şcolii de Muzică şi Arte Plastice „Victor Karpis”:

La final, tuturor copiilor le-au fost oferite cadouri constând în pachete cu dulciuri.

Ultima modificare: 06.12.2012 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Întâlnire cu actorii relevanţi ai societăţii civile giurgiuvene pentru elaborarea portofoliului de proiecte prioritare