Manifestări dedicate zilei de 22 decembrie

Sâmbătă, 22 decembrie 2012, începând cu ora 10,00, municipiul Giurgiu va marca împlinirea a 23 ani de la Revoluţia Română din 1989 prin organizarea unor acţiuni de omagiere a eroilor martiri.

Acţiunile vor continua apoi la Monumentul „Eroii Revoluţiei” de pe şoseaua Bucureşti, din faţa Bisericii Eroilor, unde se va oficia un ceremonial religios şi se vor depune coroane de flori. Evenimentul se va încheia cu defilarea Gărzii de Onoare.

Manifestările vor debuta la Troiţa „Eroilor Martiri” de la Teatrul „Tudor Vianu”, unde, după intonarea Imnului Naţional, vor fi depuse coroane de flori de către reprezentanţi ai autorităţilor municipale şi judeţene, partidelor politice, structurilor Ministerului Apărării Naţionale şi Ministerului Administraţiei şi Internelor.

Ultima modificare: 20.12.2012 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Alertă de cod galben de ninsori în Giurgiu