Diverse spectacole şi acţiuni artistice organizate astăzi de municipalitate

Aşa cum i-a obişnuit deja pe giurgiuveni în această perioadă, Primăria municipiului Giurgiu organizează şi astăzi acţiuni cultural-artistice în Parcul “Mihai Viteazul” dar şi la Ateneul „Nicoale Bălănescu”. Începând cu ora 16.00, pe scena parcului va urca Corul Şcolii Gimnaziale de Artă “Victor Karpis” care va susţine un program de colinde.

Vor evolua apoi elevii Şcolii nr.2 “Mircea cel Bătrân”, membri în formaţiile “Mbstars” şi “Greieraşii” şi dansatorii Liceului teoretic “Nicoale Cartojan” din trupele “Crazy Kids” şi “The Dreamers”. În încheierea programului, vor dansa şi copiii de la Şcoala Gimnazială nr. 3

Seara se va încheia în aceeaşi notă artistică la Ateneul „Nicoale Bălănescu”. Orchestra simfonică Bucureşti va susţine concertul de Crăciun, de la ora 18.00, intrarea la eveniment fiind liberă.

Ultima modificare: 20.12.2012 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Alertă de cod galben de ninsori în Giurgiu