Copiii talentaţi de la Şcoala Gimnazială de Artă “Victor Karpis” au fost astăzi premiaţi

Zeci de elevi înscrişi la clasele de pictură şi grafică din cadrul Şcolii Gimnaziale de Artă “Victor Karpis” din Giurgiu au fost astăzi premiaţi, în cadrul evenimentului “O carieră de succes”. Cu această ocazie, copiii laureaţi la mai multe concursuri naţionale şi internaţionale au primit diplomele obţinute la aceste competiţii.

Premianţii au fost felicitaţi şi de reprezentanţii Primăriei municipiului Giurgiu care au transmis acest mesaj de felicitare din partea primarului Nicolae Barbu.

În cadrul acestei gale de premiere au evoluat şi elevii claselor de muzică instrumentală care au interpretat arii celebre şi colinde.

Ultima modificare: 17.12.2012 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Programul manifestărilor cultural artistice dedicate sărbătorilor de iarnă 2012, continuă