Copiii de la Millenium Art au evoluat astăzi pe scena din Parcul Mihai Viteazul

Seria acţiunilor cultural-artistice ce a debutat ieri, 3 decembrie, pe scena amplasată de municipalitate în Parcul Mihai Viteazul continuă şi astăzi cu un spectacol coregrafic susţinut de micii artişti ai Asociaţiei Culturale pentru Copii şi Tineret “Millenium Art”, conduse de Flori Iordache.

Începând cu ora 16.00, mai mulţi copii cu vârste cuprinse între 5-13 ani, laureaţi ai competiţiilor naţionale de gimnastică aerobică au prezentat giurgiuvenilor adunaţi în faţa scenei momente artistice individuale, sau de trio şi grup. Pe lângă programul de gimnastică, copiii au şi dansat, spre bucuria publicului care a asistat la o coregrafie cu tematica “Zorba Grecul”.

În concluzie, într-un cadru feeric, printre luminiţe colorate şi în preajma lui Moş Crăciun, giurgiuvenii vor avea parte în zilele următoare de momente artistice care să le transforme luna decembrie într-o adevărată lună de poveste, aşa cum şi-a propus primarul municipiului Giurgiu, Nicolae Barbu să le ofere giurgiuvenilor.

Ultima modificare: 04.12.2012 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Mii de luminiţe au fost aprinse în oraş luni seară de primarul Nicolae Barbu