ÎN ATENŢIA ASISTENŢILOR PERSOANELOR CU DIZABILITĂŢI

Primăria municipiului Giurgiu, prin Direcţia de Asistenţă Socială, anunţă însoţitorii persoanelor cu handicap care nu îşi încasează drepturile pe card că salariile şi indemnizaţiile aferente lunii mai 2015 vor fi ridicate de la sediul Direcţiei de Impozite şi Taxe Locale din şoseaua Tineretului (PT 67).
Astfel, cei care îşi încasează drepturile pe stat se pot prezenta la ghişeul DITL din strada Tineretului, după cum urmează:
15 iunie – între orele 12:30-15:30
16 iunie – între orele 08:30-15:30
17 iunie – între orele 08:30-15:30
Municipalitatea a venit, astfel, în sprijinul acestei categorii de persoane, dată fiind distanţa foarte mare pe care însoţitorii persoanelor cu handicap o străbăteau pentru a-şi încasa drepturile salariale.
În cea mai scurtă perioadă de timp, administraţia publică locală va deschide trei ghişee în holul Cantinei de Ajutor Social, acolo unde şase angajaţi vor avea acces la baza comună de date a Direcţiei şi vor prelua documente, formulare, iar în zilele de salariu însoţitorii persoanelor cu handicap îşi vor putea ridica banii.

Ultima modificare: 21.09.2022 – 14:06 de către

Anteriorul TREI ANI DE LA ALEGERILE LOCALE DIN IUNIE 2012 – CONTRACTUL CU CETĂȚEANUL