Crescatorii de bovine pot depune la APIA cereri pentru sprijinul financiar aferent anului 2013

Primăria Municipiului Giurgiu aduce la cunoştinţă crescătorilor de bovine din Giurgiu că în perioada 17 septembrie – 28 octombrie 2013 pot depune la sediul Agenţiei de Plăţi şi Intervenţie pentru Agricultură Giurgiu, din bulevardul Independenţei, bl. 107, cererile pentru sprijinul financiar/cap de bovină pentru anul 2013, în cadrul măsurii de sprijin finanţate de la bugetul naţional – Plăţi Naţionale Complementare Directe în sectorul zootehnic.
Cererea de solicitare a sprijinului trebuie să fie însoţită de următoarele documente:
– dovada de cont bancar activ
– copie de pe cartea de identitate
– paşapoartele animalelor pentru care se solicită primă – obligatoriu
– un dosar
Depunerea cererilor se poate face individual sau prin reprezentant legal, în baza documentelor notariale.
Pentru relaţii suplimentare, persoanele interesate sunt rugate să sune la tel.: 0246216055 sau 0735197709.

Ultima modificare: 18.09.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Festivalul Concurs National de Muzica Populara “In memoriam Marin Ghiocel”, la prima editie