”FĂ O PASIUNE DIN A ÎNVĂȚA, DOAR ASTFEL NU TE VEI OPRI DIN A CREȘTE!”

Așa cum v-am obișnuit în ultima perioadă, activitățile educativ-preventive realizate de către consilierii personali ai primarului Adrian Anghelescu, au continuat în unitățile de învățământ giurgiuvene, în cadrul Campaniei Antidrog.
Întâlnirile cu elevii, profesorii dar și cu părinții, au avut drept scop conștientizarea, transmiterea puterii de a spune ”NU” dar și cunoașterea fenomenelor antisociale ce pot apărea în rândul elevilor, precum și cauzele și rezultatele tragice la care pot fi supuși în urma abordării acestor atitudini nocive.
Elevii au fost îndrumați de fiecare dată să nu se lase influențați, să rămână aproape de familie și profesori, fiind singurele persoane care pot cultiva la educația lor.
”Regi sau pioni, rămâneți pe propria voastră tablă de șah!”
⛔SPUNE NU VIOLENȚEI!
❌SPUNE NU DROGURILOR!