Muzeul Județean ”Teohari Antonescu” a găzduit astăzi, 12 aprilie, lansarea volumului ”Recurs la memorie (III), Altădată la Giurgiu, oameni și destine (vol. II)” al autorului Petre Călinescu, organizată în colaborare cu Primăria Giurgiu.

Au fost prezenți atât primarul Municipiului Giurgiu, Adrian Anghelescu, cât și viceprimarul Ionel Muscalu, dl. Teodor Cristian Călinescu și fostul director al muzeului, dl. Emil Păunescu.

Ultima modificare: 12.04.2024 – 12:33 de către Administrator

Anteriorul Așternerea celui de-al doilea strat de mixtură asfaltică pe strada Bălănoaiei