Lucrările de reabilitare din interiorul Școlii gimnaziale ”Sfântul Gheorghe” sunt aproape de final. Urmează terenul de sport
Școala gimnazială ”Sfântul Gheorghe”, o unitate de învățământ emblematică a municipiului Giurgiu, a intrat într-un proces de reabilitare la sfârșitul anului trecut.
Prima dată a fost asfaltată curtea școlii, apoi au fost reabilitate toaletele, sala de sport și cabinetul medical, fiind înlocuite și geamurile interioare.
Investițiile nu se opresc aici, în prezent lucrându-se la terenul de sport, unde va fi înlocuit gardul și va fi amenajat cu gazon artificial.
Costul lucrărilor este suportat integral din bugetul local.

Ultima modificare: 20.03.2024 – 13:42 de către Administrator

Anteriorul A început punerea în funcțiune a noilor semafoare