Lucrări premergătoare activității de asfaltare, pe șoseaua Sloboziei, în data de 12 martie

În data de 12 martie, începând cu ora 07:00, pe șoseaua Sloboziei, sensul de ieșire din municipiu, se va proceda la frezarea mixturii asfaltice existente, operațiune ce se desfășoară în cadrul proiectului “Modernizarea infrastructurii de transport public pe coridorul de mobilitate urbană Vestic al municipiului Giurgiu”.
Lucrările se vor desfășura sub trafic, cu respectarea condițiilor prevăzute în avizul primit din partea entității cu competențe în domeniu.
Pentru ca operațiunea să decurgă în bune condiții și pentru a fi evitate evenimentele nedorite, facem apel la înțelegere din partea locuitorilor din zonă și a participanților la traficul rutier, având în vedere că acesta se va desfășura în condiții de drum în lucru.

Ultima modificare: 08.03.2024 – 11:25 de către Administrator

Anteriorul Anunț important privind combaterea buruienii ambrozia