“PNRR: Fonduri pentru România modernă și reformată!”

“ÎNFIINȚAREA A DOUĂ CENTRE DE COLECTARE A DEȘEURILOR PRIN APORT VOLUNTAR (CAV) ÎN MUNICIPIUL GIURGIU”
Beneficiar: Municipiul Giurgiu
Titlu apel de proiecte: PNRR/2022/C3/S/I.1.A.1.
Obiectivele proiectului:
Obiectiv general: Accelerarea procesului de extindere și modernizare a sistemelor degestionare a deșeurilor în România cu accent pe colectarea separată, măsuri de prevenție,reducere, reutilizare și valorificare în vederea conformării cu directivele aplicabile și tranzițieila economia circulară.
Obiectiv specific: Dezvoltarea unui management al deșeurilor eficient, prin suplimentareacapacităților de colectare separată, pregătire pentru reutilizare și valorificare a deșeurilor învederea continuării procesului de conformare cu prevederile directivelor specifice și a tranziției la economia circulară.
Valoarea totală a proiectului:7.661.826,08 lei fără TVA
Data începerii și finalizării proiectului: 27.03.2023-30.09.2024
Codul proiectului: C3I1A0122000095
Apel de proiecte gestionat de Ministerul Mediului, Apelor și Pădurilor finanțat din fonduri europene prin Planul Național de Redresare și Reziliență al României.

Ultima modificare: 18.04.2023 – 13:13 de către Administrator

Anteriorul Mesajul primarului municipiului Giurgiu, Adrian Anghelescu, cu ocazia Sărbătorilor Pascale