„România plantează pentru mâine” la Giurgiu, 08.04.2023

𝟴 𝗮𝗽𝗿𝗶𝗹𝗶𝗲 | 𝗽𝗹𝗮𝗻𝘁𝗮𝗿𝗲 𝟭𝟬.𝟬𝟬𝟬 𝗽𝘂𝗶𝗲𝘁̦𝗶
𝗽𝗶𝗰𝗻𝗶𝗰 𝗽𝗲 𝗺𝗮𝗹𝘂𝗹 𝗮𝗽𝗲𝗶 | 𝗽𝗹𝗶𝗺𝗯𝗮̆𝗿𝗶 𝗰𝘂 𝗰𝗮𝗶𝗮𝗰𝗲𝗹𝗲 𝘀̦𝗶 𝘃𝗲𝗹𝗶𝗲𝗿𝗲𝗹𝗲
Vino alături de noi sâmbătă, 8 aprilie, la Giurgiu, să continuăm plantarea Pădurii Comunitare Cama. Ne încălzim prin plantarea a 10.000 de puieți din diverse specii, ne refacem forțele cu un picnic pe malul apei și ne relaxăm cu plimbări cu caiacele și velierele pe canalul Plantelor.
Mai ai o săptămână la dispoziție să te înscrii. Completează formularul de înscriere până pe 𝟯 𝗮𝗽𝗿𝗶𝗹𝗶𝗲 și ne vom bucura împreună de o zi în mijlocul naturii și de o pădure de oameni buni și întreprinzători 👉 http://bit.ly/3YZUX44
Mâna sus dacă vrei să fii voluntar pentru Padurea Comunitara Cama ✌️✌️
Acțiunea de voluntariat face parte din campania ROMÂNIA PLANTEAZĂ PENTRU MÂINE organizată de Asociația MaiMultVerde în parteneriat cu OMV Petrom, cu sprijinul Primăriei Giurgiu. În 2023, ”România plantează pentru mâine”, cea mai mare inițiativă de plantare finanțată din fonduri private din România, ajunge preponderent în orașe. Până acum, în această campanie au fost plantați peste 2.000.000 de puieți pe o suprafață de 450 de hectare.

Ultima modificare: 27.03.2023 – 11:53 de către Administrator

Anteriorul Elevii talentați la scris, pictură și fotografie sunt așteptați să se înscrie la concursul “Cum văd eu orașul meu”, ediția a treia, premierea urmând să aibă loc cu ocazia Zilelor Municipiului