„Îți iubești orașul? Fii cetățean responsabil”

„Îți iubești orașul? Fii cetățean responsabil” este motto-ul campaniei propuse în această lună de Asociația “Prietenii de lângă tine” care împreună cu municipalitatea și Penitenciarul Giurgiu dezvoltă un parteneriat prin care să fie igienizate parcurile, cimitirele, zonele verzi.
De asemenea, scopul proiectului mai presupune: conștientizarea populației în vederea colectării selective pe cele patru fracții, păstrarea curățeniei și sensibilizarea populației cu privire la problemele de mediu.
Acțiunile de igienizare au început din acest weekend și vor continua pe parcursul lunii martie, cunoscută sub denumirea de “luna curățeniei”.
Municipalitatea extinde apelul către cetățeni, să își îngrijească proprietățile, dar și participe la înfrumusețarea orașului și mai presus de orice, la păstrarea curățeniei făcute de cei responsabili, a integrității mobilierului stradal și a obiectelor din locurile de joacă și spații publice.

Ultima modificare: 13.03.2023 – 11:31 de către Administrator

Anteriorul Anunț licitație