Comunicat de presă Direcția Poliției Locale

În seara zilei de 27 februarie 2023, ora 21.30, echipajul mobil de ordine publică, aflat în serviciu, a surprins două persoane ce încărcau, într-un autoturism, borduri aflate pe un palet de lemn.
Zona în care au fost surprinși numiții N M, în vârstă de 57 de ani și P C, – 48 de ani, este intersecția dintre Str. Aleea Fabricii de Zahăr, cu Str. Unirii (Str. Centurii), zonă supusă reabilitării și modernizării părții carosabile, precum și a aleii pietonale.
Suspecții au fost conduși la Poliția Municipală și predați pe bază de proces verbal, împreună cu bordurile sustrase, în vederea continuării cercetării, privind posibila infracțiune de furt.
Rugăm cetățenii municipiului Giurgiu să apeleze Dispeceratul Poliției Locale Giurgiu pentru orice fapte care contravin legislației în vigoare, la numărul de telefon: 0246274668.

Ultima modificare: 10.03.2023 – 12:19 de către Administrator

Anteriorul Ședința extraordinară a Consiliului Local Giurgiu 09.03.2023