Anunț important

Având în vedere informațiile apărute în spațiul online cu referire la anumite posturi scoase la concurs de către grădinița “Căsuța Fermecată”, Primăria municipiului Giurgiu face următoarele precizări:
administrația locală, în speță primarul municipiului Giurgiu nu are competențe în ceea ce privește procedura de scoatere la concurs a posturilor care se află în jurisdicția instituțiilor de învățământ
instituțiile abilitate pentru realizarea acestor proceduri sunt Inspectoratul Școlar Județean și unitatea de învățământ care solicită angajarea de personal.
Precizăm ca singura responsabilitate a primăriei în ceea ce privește unitățile de învățământ din municipiul Giurgiu, este aceea de a aloca fonduri pentru întreținerea acestora, iar plățile pentru salariile personalului didactic și nedidactic sunt efectuate de Ministerul Educației.

Ultima modificare: 17.03.2023 – 08:07 de către Administrator

Anteriorul Veste bună pentru elevi și părinți!