Vom face curățenie într-o singură zi! Let`s do it!

Fiecare pas mic ne duce spre un mediu curat pentru generațiile ce vin.
Alătură-te în Ziua Națională de Curățenie, pe 17 septembrie celei mai mari acțiuni de curățenie și contribuie direct la schimbarea pe care o așteptăm toți.
Fiecare gest de bine, fiecare acțiune proactivă schimbă comunitatea, societatea, țara în care locuim.
Te invităm să ne fii alături anul acesta pe 17 septembrie să facem curățenie în intreg judetul Giurgiu, intr-o singură zi, alături de alte judete și chiar de alte 191 de țări din lume.
Natura poate fi mai curată cu sprijinul fiecăruia dintre noi.
Centru înregistrare voluntari municipiul Giurgiu: Primăria municipiului Giurgiu, în ziua de sâmbătă 17 septembrie 2022, începând cu ora 08:00.
Echipament pus la dispoziție de organizatori:
➡️saci menajeri:
➡️mănuși.
Voluntarii se pot înscrie în localitățile lor, primăriile implicându-se la nivel local.
Partenerii instituționali care se alătură Zilei de Curățenie Națională sunt: Ministerul Mediului, Apelor și Pădurilor, Ministerul Educației, Ministerul Afacerilor Interne, Ministerul Apărării Naţionale, Apele Române, Romsilva.
Organizatori: Asociatia “Let’ Do It, Romania!” prin coordonatorul judetean Asociatia Prietenii de langa Tine in parteneriat cu Prefectura Giurgiu, Consiliul Judetean Giurgiu, Primaria Municipiului Giurgiu, primariile din județ și cu sprijinul instituțiilor descentralizate judetene.
Ne vedem la Ziua de Curățenie Națională! Pe 17 septembrie 2022!
Sursa foto: Google

Ultima modificare: 07.09.2022 – 15:25 de către Administrator

Anteriorul Condiții de eligibilitate pentru solicitanții tichetelor sociale