În mai puțin de două ore se va da startul celei de-a cincea ediții a Free Spirit Run Giurgiu-Ruse.

Aproape 300 de alergători se vor poziționa la start pentru a parcurge cei 15 km până în centrul orașului Ruse, traversând Podul Prieteniei.
Este un eveniment memorabil, organizat anual de municipalitățile de la Ruse și Giurgiu și Cluburile Sportive Dunav și Dunărea, cu sprijinul financiar și material al sponsorilor, fiind vorba la Giurgiu despre Eurocar Seevice, Shipyard ATG, Garabti BBVA, Luci& Iuli, Libertrans, Nextgen, Cofetăriile Sofia, Poveste Dulce și Resaurantul Casa Românească.

Ultima modificare: 25.09.2022 – 11:00 de către Administrator

Anteriorul Giurgiuvenii au participat astăzi în număr foarte mare la evenimentul organizat cu prilejul Zilei Agriculturii Giurgiuvene 2022