Acțiune a Poliției Locale în vederea minimizării depozitărilor necontrolate de deșeuri

În data de 04 august 2022, în intervalul orar 19.00-23.00, Poliția Locală va acționa pe raza municipiului Giurgiu, în baza unui plan de acțiune specific, ca urmare a numeroaselor sesizări transmise instituției noastre, de către Direcția Servicii Publice a Primăriei Giurgiu, cu privire la nerespectarea prevederilor legale cu privire la păstrarea curățeniei.
Se va acționa pentru respectarea normelor legale de menținere a curățeniei, pe raza municipiului, precum și pentru minimizarea fenomenului depozitărilor necontrolate de deșeuri.
Sperăm că simpla creștere a vizibilității elementului polițienesc în stradă, va avea un rezultat pozitiv, de prevenție, împotriva tuturor faptelor de infracționalitate stradală iar atitudinea cetățeanului să fie modificată în bine.
Direcția Poliției Locale

Ultima modificare: 03.08.2022 – 12:43 de către Administrator