Educația – Principala axă de investiții votată de giurgiuveni în cadrul proiectului ”Flowing in the Danube”

Parcul Alei din municipiul Giurgiu a găzduit, duminică 17 iulie, pentru câteva ore, un stand de informare a proiectului ”Flowing in the Danube”

(după Ulm și Krems, iar astăzi 18 iulie vor fi la Ruse) organizat de reprezentanții Danubiana Network/European House (Budapesta) și Miklos Barabas, în calitate de coordonator.

Pe tot parcursul sesiunii de informare au fost împărțite materiale promoționale ale proiectului și au fost purtate discuții informale cu peste 30 de giurgiuveni de toate vârstele

în ceea ce privește cooperarea și posibilitățile pe care le oferă Dunărea. Proiectul este internațional, susținut de societatea civilă, iar în această vară vor fi vizitate și prospectate 10 locații.

Organizatorii spun că evenimentul organizat la Giurgiu s-a bucurat de un real succes, iar principala axă de investiții pe care au votat-o giurgiuvenii a fost educația.

Ultima modificare: 20.07.2022 – 13:49 de către

Anteriorul Noua cursă către Complexul Stejarul