Dunărea Giurgiu va întâlni miercuri, 6 iulie, echipa ARD Snagov în cadrul Cupei României, faza regională, pe stadionul central din Complexul “Marin Anastasovici” (Astra Giurgiu) de la ora 18.00.

Acesta este considerat și debutul pe banca tehnică a tânărului antrenor giurgiuvean, Andrei Nemțescu, cel care a antrenat în trecut și Arsenal Malu și Progresul Spartac.

Pentru această partidă extrem de importantă, Dunărea Giurgiu pregătește un prim unsprezece în care vor apărea și jucători nou legitimați care doresc să facă performanță la Giurgiu.

Dincolo de spectacolul fotbalistic, organizatorii pregătesc si momente speciale alături de Fanfara Centrului Cultural Ion Vinea si Trupa de Majorete Step Up!

Intrarea la meci este liberă și pe această cale sunt invitați toți pasionații sportului rege, susținători ai echipei giurgiuvene, câștigătoare a Cupei României, faza județeană în fața echipei AS Inter Valea Dragului.

Ultima modificare: 04.07.2022 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Planificarea activităților de dezinsecție terestră pentru perioada 2 – 8 iulie 2022