Spectacol folcloric de exceptie dedicat Zilei Nationale a Romaniei

Giurgiuvenii iubitori de muzică populară românească vor avea parte cu ocazia Zilei Naționale a României de un spectacol folcloric de excepție susținut de membrii Ansamblului ”Doina Dunării” și invitații lor.
Alături de soliștii locali Reta Baltag, Mariana Simion, Ion Chiripuci și Iulian Urlea, pe scenă vor urca alți 25 de soliști vocali reprezentând toate zonele țării, respectiv Oltenia, Muntenia, Moldova, Dobrogea și Transilvania.
Aceștia sunt Marius Zgâianu, Laura Haidău, Ansamblul din Suceava, Ion Drăgan, Maria Corlan Mischie, Angelica Mirea, Constantin Logofetescu, Georgel Nucă, Ion Toader, Tina Militaru, Georgiana Aurică, Marian Vijoi, Ştefan Vlad, Constantin Badea, Victoriţa Vlase, Gheorghe Gheorghe, Mitriţă Creţu, Elena Sima, Denisa Solcanu, Lorena Iacob, Irinel Popa și Marius Brutaru.
Evenimentul organizat de municipalitate și Centrul Cultural ”Ion Vinea” va avea loc luni, 1 decembrie, între orele 12.00-16.00, pe scena ce va fi amplasată în Piața Tricolorului.
Pentru toti giurgiuvenii ce vor veni la manifestările de Ziua României, municipalitatea a pregătit o masa populară, insă de această dată nu se va mai servi fasole cu ciolan, ci sărmăluţe atât cu carne cât şi de post şi vin fiert.
Toate cheltuielile ocazionate de manifestările de 1 Decembrie nu vor fi făcute de muncipalitate din bugetul propriu, ci vor fi suportate și în acest an de o serie de sponsori.

Ultima modificare: 26.11.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Lucrari de infrastructura, in curs de finalizare