Astra joaca la liceu! FC Astra Giurgiu- All Stars Liceu

Vicecampionii României, fotbaliştii Astrei Giurgiu îi provoacă la un meci în spiritul fair- play-ului pe cei mai buni jucători de fotbal din liceele giurgiuvene. Evenimentul sportiv unic în Giurgiu va avea loc marţi, 18 noiembrie, începând cu ora 15.00, la Sala Polivalentă şi este organizat cu sprijinul Primăriei Giurgiu şi al Inspectoratului Şcolar Judeţean Giurgiu.
Din teren nu vor lipsi preşedintele executiv al Astrei Giurgiu, Narcis Răducan, antrenorul Oleg Protasov, Constantin Budescu, Valerică Găman sau Silviu Lung Jr., astralii dorind astfel să-i încurajeze pe tinerii giurgiuveni care vor să urmeze o carieră în fotbal.
Competiţia de marţi va da startul unor astfel de manifestări sportive marca Astra Giurgiu prin care conducerea clubului, dar şi jucătorii, vor să fie alături de comunitatea giurgiuveană. Astralii doresc astfel să promoveze şi să încurajeze mişcarea sportivă şi să îi invite pe giurgiuveni la stadion, la meciurile din campionatul intern sau din Europa League.
Meciul de marţi se va încheia cu un moment de premiere a liceelor participante.

Ultima modificare: 17.11.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Municipalitatea a urgentat racordarea la gaze pentru strazile din zona Ramadan