Averizare Meteo

La solicitarea Instituției Prefectului, în urma avertizării meteorologice de vânt puternic, lapoviță și ninsoare, Primăria Municipiului Giurgiu a activat comandamentul de iarnă, care va fi condus de viceprimarul Liviu Popazu. Astfel, reprezentanții municipalității precum și cei ai SVSU vor asigura permanența pe toată perioada comandamentului de urgență.
Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare meteorologică în intervalul 25.10 ora 16.00 – 26.10 ora 12.00 potrivit căreia în județul Giurgiu, ploile se pot transforma în lapoviță și ninsoare iar vântul va avea intensificări de 50-60 km/h.
Municipalitatea informează cetățenii că pentru orice incident apărut în urma condițiilor meteo nefavorabile (căderi de pomi, probleme electrice) pot apela numerele de telefon: 0246/219 409 – SVSU, 0246/274 668 – Poliția Locală sau 021/92 91 Sc. Electrica.
Totodată, în această perioadă Poliția Locală va verifica oamenii străzii pe care îi va duce la Centrul de Primiri Urgențe din cadrul DAS Giurgiu.

Ultima modificare: 25.10.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Campanie de vaccinare aeriana antirabica la vulpi, in judetul Giurgiu