A fost inaugurata cantina sociala SFANTUL APOSTOL ANDREI

Duminică, 5 octombrie, după Sfânta Liturghie, a fost inaugurată Cantina Socială ,,Sfântul Apostol Andrei” de la Parohia ,,Sf. Treime” – Smârda, situată pe strada Braniştei, nr.2.
Construirea și utilarea Cantinei sociale s-a făcut cu sprijinul firmei „Util SPC” prin dl. Balaban Florin și dl. Voinea Dan pentru a veni în sprijinul celor ce sunt la nevoie.
Slujba de sfințire a fost săvârșită de către Părintele protoiereu Sabin Mâț, înconjurat de un sobor de preoți.
La acest eveniment important din viața parohiei giurgiuvene a fost prezent alături de preoții slujitori, ctitori și credincioși și primarul Nicolae Barbu.
Biserica ,,Sfânta Treime” – Smârda, ce se află în partea de sud-est a orașului, a fost construită în anul 1864 și este un important reper duhovnicesc pentru credincioșii din mun. Giurgiu. Această biserică reprezentativă a municipiului nostru se află într-un amplu proces de restaurare, lucrările de pictură din interiorul bisericii realizându-se cu sprijinul Primăriei Municipiului Giurgiu.

Ultima modificare: 06.10.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Targ cu produse traditionale de Ziua Recoltei