Sedinta extraordinara pentru depunerea unor proiecte

Consilierii locali s-au întrunit astăzi, 9 septembrie, în şedinţă extraordinară pentru aprobarea a şase proiecte de hotărâri vizând depunerea spre finanţare a unor proiecte, demolarea clădirilor Cămin C şi Cămin D din cartier Istru şi suplimentarea Bugetului local de venituri şi cheltuieli pe anul 2014 şi a Listei de investiţii aferente.
Ordinea de zi a fost suplimentată cu încă un proiect de hotărâre privind asocierea dintre municipiul Giurgiu şi Institutul pentru Politici Publice în vederea depunerii proiectului „BGROSE – Parteneriat în scopul prevenirii riscurilor la inundaţii” pentru finanţare prin Programul START Danube Region Project Fund. Celelalte proiecte de hotărâri au vizat aprobarea documentaţiei tehnico-economice şi aprobarea promovării cererii de finanţare şi a cheltuielilor necesare pentru obiectivul de investiţii „Lucrări de intervenţie pentru creşterea performanţei energetice a blocurilor de locuinţe din municipiul Giurgiu”, Ansamblul I şi Ansamblul II, prin Programul Operaţional Regional 2007-2013, D.M.I. 1.2 – Sprijinirea investiţiilor în eficienţa energetică a blocurilor de locuinţe, precum şi casarea unui autoturism şi achiziţionarea altuia nou prin Programul de stimulare a înnoirii parcului auto naţional.
Toate cele şapte proiecte de hotărâri au fost aprobate de consilierii locali cu unanimitate de voturi.

Ultima modificare: 09.09.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Au fost premiati castigatorii primei editii a Cupei Giurgiului