Tronsonul Primarie-Spitalul Judetean, inchis pentru reparatii

Luni, 11 august, începând cu ora 08:00, tronsonul Primărie-Spitalul Judeţean, pe ambele sensuri de mers, a fost închis pentru reparaţii. Astfel de la ora 09:00 s-a trecut la procedurile de reabilitare, începând cu scoaterea bordurilor. De marţi, 12 august, se va trece la frezare şi la scoaterea gurilor de canalizare, după care se va turna asfaltul. De menţionat, că această porţiune de drum nu se va deschide circulaţiei decât în momentul în care reparaţiile vor fi gata, termenul stabilit de autorităţi fiind de 2 săptămâni. În acest sens, 4 poliţişti locali din cadrul compartimentului rutier vor asigura pe tot parcursul acestei perioade buna desfăşurare a lucrărilor. Giurgiuvenii care folosesc acest tronson de drum sunt rugaţi să folosească rute ocolitoare până la finalizarea lucrărilor. După redeschiderea tronsonului Primărie-Spitalul Judeţean, se va trece la închiderea porţiunii de drum care face legătura între Primărie şi Catedrala Adormirea Maicii Domnului. Termenul în care se vor realiza reparaţiile pe această porţiune de drum va fi tot de 14 zile.

Ultima modificare: 11.08.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu