Ziua Drapelului Naţional, sărbătorită de oficialităţile giurgiuvene

Joi, 26 iunie 2014, oficialităţile municipiului Giurgiu vor sărbători, Ziua Drapelului Naţional.
Pentru acest eveniment drapelul național a fost coborât de pe catargul din faţa Primăriei Municipiului Giurgiu pentru a fi sfinţit la Catedrala „Adormirea Maicii Domnului”.
Cu începere de la ora 8.50, joi, 26 iunie 2014, în Piaţa Tricolorului va avea loc ceremonialul de înălţare a Drapelului pe catargul din faţa Primăriei.
Vor participa la manifestările prilejuite de Ziua Drapelului reprezentanți ai Primăriei Municipiului Giurgiu și Consiliului Județean, prefectul județului Giurgiu precum şi ai structurilor militarizate din cadrul Ministerului Administraţiei şi Internelor.
Despre însemnătatea și importanța Zilei Drapelului Naţional va vorbi Cristina Stanciu, directorul Serviciului Judeţean al Arhivelor Naţionale.
Ceremonialul se va încheia cu defilarea Gărzii de Onoare.

Ultima modificare: 25.06.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Au început pregătirile pentru Ziua Drapelului Naţional