Căsătorii de Ziua Îndrăgostiţilor, într-un cadru romantic, în Parcul Alei

Cele patru cupluri de îndrăgostiţi care au ales să-şi unească destinele cu ocazia sărbătorii “Zilei Îndrăgostiţilor”- vineri, pe 14 februarie, vor avea parte de o adevărată supriză, pregătită de municipalitate. Aşa cum a fost anunţat, Primăria Municipiului Giurgiu va organiza pentru aceste cupluri o ceremonie de căsătorie cu totul specială, oficiată chiar de către edilul şef, Nicolae Barbu. Având în vedere că vremea se anunţă a fi frumoasă în ziua de 14 februarie, nu sunt aşteptate precipitaţii şi sunt prognozate peste 10 grade Celsius, conducerea Primăriei a decis ca evenimentul să se desfăşoare în aer liber. Locaţia pentru care s-a optat este Parcul Alei, respectiv foişorul reabilitat anul trecut şi care începând cu acest an, în sezonul cald, va servi drept spaţiu special pentru oficierea cununiilor civile. Astfel, vineri, de Ziua Îndrăgostiţilor, foişorul va fi inaugurat, după ce, în următoarele zile va fi amenajat într-un stil romantic. După oficierea cununiilor, locaţia va rămâne în continuare amenajată încă două săptămâni, pană pe 24 februarie când, potrivit tradiţiei româneşti, este sărbatorit “Dragobetele”.

Ultima modificare: 11.02.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Întâlnire pe tema „Cetăţii din Insulă”, la iniţiativa primarului Nicolae Barbu