Cununii civile în cadru festiv, cu ocazia Zilei Îndrăgostiţilor

Pentru cuplurile de giurgiuveni care doresc să-şi oficieze relaţia într-un moment special, conducerea Primăriei Municipiului Giurgiu s-a gândit să organizeze un eveniment deosebit, luna viitoare, chiar de Ziua Îndrăgostiţilor.

Mai exact, cei care doresc să devină soţ şi soţie pe 14 februarie, în cadru festiv, şi să fie cununaţi chiar de către primarul Nicolae Barbu, pot participa la o astfel de ceremonie, organizată de municipalitate.

Toţi cei interesaţi să ia parte la acest eveniment şi să-şi unească destinul într-o zi specială, spunând “DA” în faţa edilului şef, trebuie să urmeze procedura legală, în acest sens primind informaţiile necesare de la angajaţii Direcţiei de Evidenţă a Persoanelor Giurgiu.

Locaţia unde se vor desfăşura cununiile civile va fi stabilită în perioada următoare, în funcţie de numărul de solicitări, dar mai ales de starea vremii.

Ultima modificare: 06.01.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul MESAJUL PRIMARULUI NICOLAE BARBU ADRESAT GIURGIUVENILOR CU OCAZIA ANULUI NOU- 2014