Ceai cald pentru lucrătorii implicaţi în deszăpezire

Având în vedere că vremea geroasă de afară face dificilă misiunea echipelor de lucrători aflate pe străzile oraşului pentru îndepărtarea zăpezii, Primăria Municipiului Giurgiu a decis să ofere tuturor celor implicaţi în această acţiune ceai cald, pentru a-şi putea continua activitatea fără incidente.
Astfel, prin Cantina de Ajutor Social, municipalitatea a pus la dispoziţie 50 de litri de ceai, pe care angajaţii Serviciului Voluntar pentru Situaţii de Urgenţă, sub coordonarea şef serv. Chira Stănel, i-au distribuit nu doar angajaţilor SC Financiar Urban sau ai societăţilor aflate în subordinea Consiliului Local, ci şi muncitorilor aflaţi pe utilajele de deszăpezire închiriate.
După viscolul şi ninsorile abundente de zilele trecute, în această dimineaţă la Giurgiu s-au înregistrat temperaturi de -16 grade. Echipele de deszăpezire vor primi ceai cald şi în zilele următoare, dacă temperaturile vor rămâne scăzute.

Ultima modificare: 31.01.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul SITUAȚIA INTERVENȚIILOR PENTRU DESZĂPEZIRE în perioada 24.01. (ora.22.00) – 30.01.(ora 12.00)