800 de bilete gratuite pentru liceenii giurgiuveni la meciul echipelor de tineret ale României şi Germaniei

Marţi, 19 noiembrie 2013, stadionul “Marin Anastasovici” din Giurgiu va găzdui, începând cu ora 19,00, jocul oficial dintre echipele de tineret ale României şi Germaniei.

Meciul contează pentru grupa a şasea de calificare la turneul final al Campionatului European “Under 21”, ediţia 2013-2015. Lotul de jucători convocat de antrenorul principal Bogdan Stelea, pentru acest meci este următorul:

– Portari: Laurenţiu Brănescu (Juve Stabia), Alexandru Greab (Gaz Metan Mediaş)

– Fundaşi: Andrei Peteleu (Săgeata Năvodari), Claudiu Belu (ACS Poli Timişoara), Alexandru Creţu (CSMS Iaşi), Mihai Balaşa (AS Roma), Deian Boldor (AS Roma), Ştefan Popescu (Ajaccio); Alin Toşca (Viitorul)

– Mijlocaşi: Romario Benzar, Alin Cârstocea (Viitorul), Alexandru Dan (ASA Tg. Mureş), Mădălin Martin (Rapid Bucureşti), Claudiu Bumba (ASA Tg. Mureş), Steliano Filip (Dinamo), Alexandru Ioniţă (Rapid Bucureşti), Sebastian Chitoşcă (Ceahlăul Piatra Neamţ), Alexandru Băluţă (Viitorul Constanţa)

– Atacanţi: Cătălin Ţîră (ADO Den Haag), Mihai Roman (Săgeata Năvodari)

Primăria Municipiului Giurgiu împreună cu AFC Astra Giurgiu vor sprijini participarea tinerilor microbişti la acest meci oferind gratuit 800 de bilete elevilor din liceele giurgiuvene.

Restul susţinătorilor vor trebui să plătească 5 lei pentru un bilet în tribuna a II-a sau 10 lei pentru un bilet în tribuna I. Biletele vor fi puse în vânzare începând de sâmbătă, 16 noiembrie, la cele trei puncte din oraş: Hipermarket Billa, Piaţa Centrală şi Stadionul „Marin Anastasovici”.

Ultima modificare: 14.11.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Primarul Nicolae Barbu a ciocnit un pahar de şampanie cu jurnaliştii la sfarsitul conferintei de presă