Nicolae Barbu este “Primarul anului 2012”

Primarul municipiului Giurgiu, Nicolae Barbu a primit astăzi distincţia de “Primarul anului 2012”, conferită de redactorul şef al emisiunii “Viaţa la zi” de la Naşul TV, Silvia Frimu.

Premierea a avut loc în sala de şedinţe a Consiliului Local Giurgiu, în faţa angajaţilor Primăriei, a celor doi viceprimari şi a administratorului public. Conferirea acestei distincţii a fost motivată de faptul că giurgiuvenii au apreciat această schimbare, pe care şi-au exprimat-o la vot. Concluzia finală a întâlnirii a fost aceea că diploma se acordă întregii echipe administrative “pentru intenţia vădită de a rezolva problemele oamenilor”, aşa cum s-a exprimat Silvia Frimu.

Edilul municipiului Giurgiu a mulţumit echipei din Primărie şi a lansat invitaţia echipei de la Naşul TV pentru a reveni la finalul mandatului, atunci când va putea constata dacă toate cele 14 puncte din cadrul contractului cu cetăţeanul, vor fi îndeplinite.

Ultima modificare: 17.01.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Acţiuni de prevenire a infracţionalităţii desfăşurate de Poliţia Locală Giurgiu