Circa 2.800 de persoane din municipiu sunt aşteptate să îşi ridice ajutoarele alimentare de la Uniunea Europeană

Primăria Municipiului Giurgiu, prin Direcţia de Asistenţă Socială îi anunţă pe giurgiuvenii care nu şi-au ridicat ajutoarele alimentare de la Comunitatea Europeană că se pot prezenta în perioada următoare, la sediul D.A.S. sau la Cantina de Ajutor Social, pentru a beneficia de produsele respective.

Până în prezent au fost distribuite circa 73 de tone de alimente unui număr de 4.074 de persoane aflate pe lista de beneficiari, dar mai sunt aşteptate alte 2.776. Beneficiarii, persoanele defavorizate stabilite prin lege, pot primi în prezent 9 produse din totalul de 11, şi anume: 4 kg de mălai, 6 kg de orez, 0,8 kg de paste făinoase, 0,5 kg de biscuiţi, 3 kg de zahăr, 1 kg de fasole, 2 cutii cu mazăre, 1 cutie cu roşii în bulion şi 1 cutie de bulion.

De menţionat este faptul că, în prezent, distribuirea nu se mai face în ordine alfabetică, persoanele respective fiind aşteptate să îşi ridice produsele alimentare în intervalul orar 8,00-16,00.

Ultima modificare: 10.01.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul 55 de familii din Giurgiu se mută astăzi în casă nouă