Reprezentanţii autorităţilor locale au fost prezenţi în această seară la “Noaptea Sfântă de Crăciun”

Tradiţionalul concert de colinde organizat anual de Episcopia Giurgiului la Catedrala “Adormirii Maicii Domnului”, a reunit şi anul acesta un număr mare de spectatori. La invitaţia lansată de organizatori au răspuns şi autorităţile publice locale, la eveniment participând primarul municipiului Giurgiu, Nicolae Barbu, viceprimarul Alexandru Vladu şi administratorul public Emil Vucă. În prezenţa PS Părinte Ambrozie, Episcopul Giurgiului, au colindat în Catedrală trei corale, un ansamblu folcloric şi un grup psaltic. Toţi colindătorii au primit din partea organizatorilor pungi cu daruri, iconiţe şi pastorale.

Ultima modificare: 20.12.2012 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Alertă de cod galben de ninsori în Giurgiu