SITUATIE FURNIZARE AGENT TERMIC

Conform datelor furnizate de S.C. Uzina Termoelectrica Giurgiu S.A., la data de 12 noiembrie a.c., ora 6,00, beneficiau de agent termic 432 dintre cele 908 scări de bloc din municipiu.
La un număr de 353 de scări nu a început livrarea energiei termice din cauza restanţelor mari înregistrate de asociaţiile de proprietari la plata facturilor faţă de S.C.U.T. Giurgiu S.A., iar la alte 86 de scări nu se furniza agent termic din cauza unor defecţiuni. În funcţie de natura avariilor, acestea urmează să fie remediate fie de echipele S.C.U.T. Giurgiu S.A., fie de instalatorii angajaţi de asociaţiile de proprietari.
Menţionăm că S.C.U.T. Giurgiu S.A. a început producerea de energie termică în data de 5 noiembrie, iar din următoarea zi a trecut la livrarea acesteia către consumatorii racordaţi la sistemul centralizat de furnizare.

Ultima modificare: 12.11.2012 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Municipalitatea a luat măsuri pentru rezolvarea problemei câinilor comunitari