Primăria Giurgiu se ocupă de pietruire pe mai multe străzi periferice

Primăria municipiului Giurgiu se ocupă în această perioadă, atât cât va permite vremea, de pietruirea străzilor cu pământ, din cartierele Obor, Bălănoaiei, Ghizdarului, Alexandriei, Sloboziei. Deja pe multe străzi şi fundături din zonele amintite a fost pusă deja piatră, spre bucurie locuitorilor care până acum se luptau cu noroiul, atunci când ploua, sau cu praful, în perioadele secetoase. Despre aceste lucrări edilitare, primarul Nicolae Barbu a vorbit în cea mai recentă conferinţă de presă, specificând faptul că va fi pusă piatră pe toate străzile cu pământ, dar şi acolo unde s-a pietruit cu ceva timp în urmă, dar unde s-au format gropi mari, după ce se raşchetează 10 cm de pământ.

Ultima modificare: 23.11.2012 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Primăria Giurgiu a semnat astazi un protocol de colaborare în domeniul mediului de afaceri