Cimitirele Smârda şi Sf. Haralambie, igienizate de municipalitate

În această perioadă, campania de curăţenie generală de toamnă demarată de municipalitate în luna octombrie vizează în special igienizarea cimitirelor din oraş.

Echipe de lucrători formate atât din angajaţi ai S.C. Întreţinerea Peisagistică a Spaţiilor Verzi S.A. şi S.C. Administraţia Domeniului Public şi Privat Giurgiu S.A., cât şi din deţinuţi de la Penitenciarul Giurgiu care execută pedeapsa în regim deschis acţionează în cimitirele Smârda şi Sf. Haralambie, unde efectuează toaletarea copacilor, tăierea crengilor uscate, plivirea buruienilor, tunderea ierbii, îndepărtarea resturilor vegetale şi a gunoaielor etc.

Dacă vremea va permite, curăţenia în Cimitirul Smârda se va încheia săptămâna viitoare, iar în Cimitirul Sf. Haralambie, în două săptămâni.

Ultima modificare: 21.11.2012 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Consiliului Local al Municipiului Giurgiu s-a întrunit într-o nouă şedinţă extraordinară