Giurgiu Servicii Locale continuă activitățile de înfrumusețare și întreținere

A fost o săptămână plină pentru angajații din cadrul societății Giurgiu Servicii Locale.
Au fost efectuate activități de cosit în mai multe zone ale municipiului: rambleu Ramadan până la Bariera Ghizdarului, Parcul Elevilor, peluze șoseaua Alexandriei, peluze str. 23 August, cartier Policlinica, cartier Tineretului Sud, peluze și casete b-dul Mihai Viteazu, parcul Tinerilor căsătoriți, cartier CFR, Parc Mihai Viteazu, Str. Sudului, Cartier Milan, peluze str. Daciei și zona adiacentă Cetății lui Mircea cel Bătrân. De asemenea, au fost realizate activități de amenajare a spațiilor verzi la intersecția șoseaua București cu șoseaua Tineretului, a fost tuns gardul viu în cartierul Decebal, cartierul Tineretului Sud
Nu în ultimul rând, au fost efectuate și lucrări de reparații la mobilierul stradal. Au fost înlocuite toate lamelele rupte de la băncile de pe șoseaua București, atât la băncile stradale cât și la băncile adiacente scărilor de bloc, iar toate băncile de pe șoseaua București au fost vopsite. Au fost înlocuite lamelele rupte, deteriorate, vandalizate, în cartierul Tineretului Sud, în cartierul ANL Obor și au fost repuse pe poziție indicatoarele rutiere căzute/vandalizate pe diverse tronsoane de drum. A fost refăcut marcajul rutier pe b-dul Mihai Viteazu, odată cu relocarea sensului giratoriu din zona Lidl, fiind montate și semnele de circulație aferente.

Ultima modificare: 27.05.2024 – 11:48 de către Administrator

Anteriorul Giurgiu Servicii Locale informează