60 de copii din cadrul caselor de tip familial din Giurgiu au primit o seară în parcul de distracții din partea primarului Adrian Anghelescu

Și de această dată, la deschiderea evenimentelor dedicate Zilelelor municipiului Giurgiu, edilul Adrian Anghelescu și-a menținut obiceiul.
Sâmbăta, 20 aprilie, 60 de copii instituționalizati au fost invitații primarului și ai viceprimarilor, Ionel Muscalu și Marian Damian, bucurându-se preț de câteva ore de întregul parc de distracții.
Reamintim că această inițiațivă aparține primarului Adrian Anghelescu, încă de la preluarea mandatului, atât de Zielele municipiului Giurgiu, cât și cu ocazia bâlciului de Sfânta Maria, copiii care provin din casele de tip familial sunt invitați câteva ore în parcul de distracții.

Ultima modificare: 22.04.2024 – 17:26 de către Administrator

Anteriorul Concursul ”Cum văd eu orașul meu” și-a desemnat câștigătorii